Џафери за НОВА: Ако Уставниот суд го укине СЈО нема услови за избори

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Талат Џафери, во интервју за НОВАТВ вели дека укинувањето на Специјалното јавно обвинителство ќе биде лошо за политичките субјекти…

intervju

Бутикофер: Полтичките институции се заразени од вирус на авторитаризам

Претседавачот на Европските зелени во ЕП во интервју за НОВА зборува за политичката криза во Македонија, улогата на ЕУ за за тоа како европратениците гледаат на скандалот со прислушувањето

Прочитај Повеќе


Студио

Емисии

768786

И ја сошиле вагината со дебелото црево, болницата не дава оштета

Цената од една лекарска грешка се уште ја плаќа Јасминка Велкоска. За прв пат по три години, таа јавно проговори за тоа како докторката и странскиот обучувач ангажиран од Тодоров, направија катастрофална грешка.

Прочитај Повеќе
Идеи

Беса Арифи

Време за лов на криминалци

Зошто беше важна последната прес конференција на Специјалното јавно обвинителство. Оставете ја облеката на Катица Јанева, дајте веќе нека започне тој лов по вистинските криминалци

Прочитај Повеќе
Арт и Живот

mot333

„Мртва точка„ на Раду Африм за затворање на МОТ

Во рамките на МОТ+ програмата во 18.00 часот во МКЦ регионална мрежа на академии „Театарска платформа“ составена од АДУ Загреб, ФДУ Белград, АУ Нови Сад, АСУ Сараево, ФДУ Цетиње, ФДУ Скопје и АГРФТ Љубљана ќе го презентира „Проект: Правда“

Прочитај Повеќе
Евтини Приказни