Богоевски: Груевски во ВМРО ДПМНЕ го донесе Кондоминас заради ОКТА

Поранешниот шеф на УБК тврди дека Груевски на чело на партијата дошол откако ја потпишал продажбата на ОКТА и дека таткото на Мијалков, Јордан бил соработник на југословенските тајни службиИстражување

direktor-ubk

Владимир Атанасовски – директорот од ноќниот дуел СЈО-УБК

Поранешниот директор на Агенцијата за финансиско разузнавање остави белег како личноста која го преќуте својот мандат, Ниту афери, ниту иницијативи за некои од големите скандали со проневера на парите за патишта. Како тазе директор на УБК засега остави впечаток по полножните кавги со Јанева

Прочитај Повеќе
Идеи

18363golema-1

Предизборна бајка за новиот Клинички центар

Пред неколку дена министерот Тодоров спектакуларно ја најави изградбата на новиот Клинички центар на пролет идната година.Точно тогаш кога објектот требаше да биде пуштен во употреба. И за да не излезе како приказната со овчарот и волкот, предизборно го распишаа тендерот.

Прочитај Повеќе
Евтини Приказни