Статии од Александра Денковска


Јанева и Фетаи добија парични казни, Груевски излезе насмеан од судење

По жестока расправа на обвинителките на СЈО, Катица Јанева и Фатиме Фетаи со судијката Татјана Михајлова на денешното рочиште за „насилството во Општина Центар“, расправата…ЕЛЕМ го раскина договорот за РЕК со „Бабког“, можна е тужба во Париз

Кога Македонија во 2012 година се задолжи со кредити за да ја плати инвестицијата од 80 милииони евра за модернизација на котлите во РЕК Битола,…


На што штедел пари Градот во 2016 година

Според бројките може да се види дека градот штедел на проекти за велосипедски патеки, елаборати за испитување на загадувањето на воздухот, изградба на водоводи и други проекти, сите пари предвидени за манифестации и спортски активности се потрошилеМанчевски: Кога Коце не сака, ние ќе го стопираме Панорамското тркало

Главна преокупација на Коце Трајановски изминативе години му бил раскошот и луксузот на Никола Груевски, изјави денеска советникот во Град Скопје и потпретседател на СДСМ,…Хан: Новата влада да се формира на солидна и широка основа

По денешниот министерски состанок на државите од Западен Балкан, еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, одговарајќи на новинарско прашање рече дека владата треба…


(ВИДЕО)Скопјани бараа отчет од Трајановски за мерките за загадување

По разговорот со Трајановски кој траеше нешто помалку од еден час, граѓаните од кабинетот на градоначалникот не излегоа многу задоволни. Според нивните впечатоци, во иднина…