Статии од Александра ДенковскаЉубчо, Љубе и Стојанче одат со „ВМРО за Македонија“

Шефот на Изборниот штаб на Коалицијата Ден Дончев ја претстави, како што рече, третата опција истакнувајќи дека ќе се борат за „слобода, демократија, економски просперитет, човекови права“ и за тоа Македнија да стане еднаква со сите држави во ЕвропаСпасовски: Има аудио и видео докази дека никој не го бркал Спасов

Три прекршочни пријави заработи дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов за сообраќајните прекршоци кои во петокот вечер ги направил со службеното возило на Агенцијата за вработување, соопшти попладнево на прес конференција министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски


Спасов излезе на одбрано интервју, многу прашања останаа без одговор

Невин сум, не нападнаа, вака дополнителниот  заменик министер Диме Спасов се бранеше по инцидентот од минатиот викенд во којшто полицијата тврди дека предизвикал полесни сообраќајни…Судијата Иван Џолев поднел кривична пријава против Владимир Панчевски

НОВА разговараше телефонски со судијата Џолев кој единствено рече дека нема да го открие името на судијата, но не ги негираше ниту потврдуваше информациите дека тоа е токму Панчевски


МЗШВ: Николовски го извртува ревизорскиот извештај

Дополнителниот заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, ги извртува фактите од ревизорскиот извештај, се вели во реакцијата на Министерството за земјоделство, шумарство…