Статии од Александра ДенковскаОдбраната тврди дека притворот на Кочан е напад врз слободата на говор

„Притворањето на Кочан ја повредува слободата на мисла и на говор“, ова е еден од аргументите против притвор кои што одбраната на бизнисменот Сеад Кочан во моментов ги образложува пред Апелациониот судСите пораки до Иванов за одлуката да не го додели мандататот на СДСМ

Десетина функционери, дипломати, еврокомесари изминативе денови го повикаа претседателот Ѓорге Иванов да ја преиспита својата одлука да не го додели мандатот на СДСМ откако партијата…

Аневски: За нас е важно однесувањето на обвинителите, а не на судот

Специјалните јавни обвинителки, Катица Јанева и Фатиме Фетаи го прекршиле Етичкиот кодекс на јавните обвинители, заклучил Советот на јавни обвинители на седницата која ја одржал…


Аневски:Јанева и Фетаи го навредиле Судот, да се назначи нов обвинител

На последното рочиште за за предметот „Насилство во општина Центар“ двете обвинителки влегоа во жестока расправа со судијката Михајлова, по што таа ги казни со по 2.000 евра за непочитување на судот