Статии од Нова ТВ

Беса: Ќе се редефинира судството кое е во слуга на владејачките партии

Според движењето Беса, одлуката на Кривичниот суд да прераспредели десетина судии кои работеа на кривична материја во одделението за прекршоци претставува скандалозна интервенција на владејачките…Кривичен суд: СЈО денеска покажа дека не ја почитува судската власт

Од Кривичниот суд денеска преку соопштение се пожалија на однесувањето на специјалните обвинителки Катица Јанева и Фатиме Фетаи кои ја обвинија судијката Татјана Михајлова дека…

Нови докази за „руската врска“ во Црна Гора: Која е улогата на ГРУ

Она што за новинарот Бојан Панчевски, кој го истражува случајот, е ад хок посетата на шефот на рускиот Национален совет за безбендост, на Србија, неколку дена по инцидентот во Црна Гора