Статии од Нова ТВ

Семејството Дела Вале објави: Фиорентина на продажба

Трговците со кожна галантерија и чевли одлучија да се повлечат поради незадоволство на навивачите. Клубот го презедоа во 2002 година како четвртолигаш, под банкрот и без можност за користење на името, но набрзо успеаја да го заменат привременото име Фиренца Виола со традиционалното
Груевски: Сакаме што побрзо да ја видиме Македонија во ЕУ и НАТО

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, придружуван од Никола Тодоров и Антонијо Милошоски денеска се сретнаа со Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика, Јоханес Хан. Како…


Почина таткото на Жозе Мурињо

Веста за смртта на Феликс Мурињо ја објави Виторија Сетубал, клуб за кој играше во кариерата, а подоцна ги извршуваше и функциите тренер и директор