Статии од Нова ТВ


Милевски по ЕП 2017: Горд што имав прилика да работам со овие момчиња

Македонија го заврши учество во Полска со реми и два пораза. Освоен е еден бод, постигнати четири гола и примени 11. Половина од реализациите ja потпиша Енис Барди, другата половина ја поделија Никола Ѓорѓев и Кире Маркоски. Играчкиот впечаток е во рамки на очекувањата, на моменти и над нив, резултатски е неважен бидејќи на Европското првенство се замина без никаков притисок и императив и со единствена намера да се биде и фактор, а не само да се одигра колку што ќе дозволи противникотИванов на средба со Вучиќ во Белград

Претседателот Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе оствари средба со новиот српски претседател Александар Вучиќ. Иванов беше присутен на свечениот прием по повод инаугурацијата на…
Тренерска смена: Пелегрино е нов менаџер на Саутемптон

Аргентинецот потпиша договор со „светците“ за наредните три години и на „Сент Мери“ доаѓа како наследник на Клод Пуел кој е принуден да бара нова средина иако го предводеше тимот до финале во Лига купот


Младинско ЕП во фудбал: Македонија ја елиминира Португалија

Во последниот настап во групата Б, „црвено-жолтите“ загубија од Португалија со 2:4 и со два пораза и реми го завршија настапот во Полска. Шпанија ја совлада Србија со 1:0 за потврда на првото место на табелатаРакомет: Против Германија, Црна Гора и Словенија на ЕП 2018

Натпреварите во групата Ц ќе се играат во Загреб, трите најдобропласирани репрезентации ќе продолжат во главната фаза во Вараждин заедно со најдобрите три тим од групата Д. Завршниот турнир ќе се одигра од 12 до 28 јануари во Хрватска