Статии од Нова ТВ
СКУП: На само еден политичар му е конфискуван имотот

Aнализите на СКУП покажуваат дека во последните три години е конфискуван имот во 88 судски пресуди, главно за даночно затајување, но не и за дела од трговија со луѓе, дрога, оружје. При тоа е продаден имот во вредност од само 130 илјади евраУНИЦЕФ: Децата бегалци во опасност од смрт од студеното време

На децата бегалци и мигранти им се закануваат респираторни и други сериозни болести дури и смрт од хипотермија од екстремниот студ и невреме што беснеат низ Централна, Источна и Јужна Европа, соопштија денеска од УНИЦЕФ


Колкава е моќта на Трамп од денеска: Што смее, а што не смее

Доналд Трамп денеска и официјално ќе ја преземе функцијата претседател на една од најмоќните змеји во светот, а со тоа добива и големи овастувања. Ова е накусо, што Трамп смее, а што не е во негова надлежност.


(ВИДЕО) Холивудските актери го имитираа и го исмеваа Трамп

Неколку илјади луѓе бе дел од протестот во Њујорк синоќа пред зградата на Трамп, по повод инаугурацијата на Доналд Трамп за претседател на САД. Меѓу нив имаше голем број политичари и холивудски ѕвезди


Најнова вест од Италија: Пронајдени шест преживеани од лавината

Шест луѓе се пронајдени живи во хотелот во Италија два дена по катастрофалната лавина, јавуваат италијанските медиуми. Повеќе информации за оваа најнова вест најавуваат во…