Статии од Нова ТВ

Колкава е моќта на Трамп од денеска: Што смее, а што не смее

Доналд Трамп денеска и официјално ќе ја преземе функцијата претседател на една од најмоќните змеји во светот, а со тоа добива и големи овастувања. Ова е накусо, што Трамп смее, а што не е во негова надлежност.


(ВИДЕО) Холивудските актери го имитираа и го исмеваа Трамп

Неколку илјади луѓе бе дел од протестот во Њујорк синоќа пред зградата на Трамп, по повод инаугурацијата на Доналд Трамп за претседател на САД. Меѓу нив имаше голем број политичари и холивудски ѕвезди


Најнова вест од Италија: Пронајдени шест преживеани од лавината

Шест луѓе се пронајдени живи во хотелот во Италија два дена по катастрофалната лавина, јавуваат италијанските медиуми. Повеќе информации за оваа најнова вест најавуваат во…
(ВИДЕО) Нарко босот „Ел Чапо“ Гузман екстрадиран во САД

Еден од најпознатите мексикански нарко босoви Хоакин „Ел Чапо“ Гузман вчера е екстрадиран од северно Мексико во САД, ден пред денешната инаугурацијата на Доналд Трамп за нов американски претседателФинска започна, Холандија ќе ја следи: Минимална плата за невработени

Сите невработени ќе го добијат основниот приход и можат да останат дома доколку тој им е доволен, но ако не им е доволен, тогаш можат да најдат работа со скратено работно време или пак да започнат свој бизнис, изјави директорката на програмата во Финска