Статии од Нова ТВ

Ердоган повика жените да имаат најмалку три деца

Ако Путин може тоа да го бара во Русија, зошто јас тоа да не го сторам во Турција? Треба да се поддржува нацијата”, рече Ердоган повикувајќи ги мајките коректно да ги одгледуваат децата, а татковците да ги поткрепуваат финансиските потреби на семејстватаНапаѓач во Тексас уби четири лица

Вооружен напаѓач во средата навечер по локално време убил најмалку четири лица во налудничав поход во градот Далас, во сојузната американска држава Тексас, и притоа ранил неколку лицаГрчев: Малоумие е враќањето на калдрмата на плоштадот

Одлуката со која Град Скопје сака да ја врати калдрмата на плоштадот не може никако да се оправда од аспект на архитектурата, градежништвото, урбанизмот, па и естетиката, вели професорот Мирослав Грчев


Иран со уште една постројка за лансирање на проектили?

Иранската ракетна програма, заедно со нуклеарната и вселенската програма, се повеќе го загрижува Западот, кој стравува дека Техеран се обидува да развие балистички систем со кој ќе можат да се лансираат ракети со нуклеарни боеви главиХРВ: Над 50 политички убиства во Либија

Од Хјуман рајтс воч наведуваат дека убиствата биле извршени околу источните градови Бенгази и Дарна – истраги не се спроведени, ниту властите испитале очевидциСДСМ до ВМРО – ДПМНЕ: Идентификувајте ги насилниците

СДСМ: Советниците на ВМРО-ДПМНЕ во општина Центар, со помош на полицијата да ги идентификуваат лицата кои им попречиле да присуствуваат на вчерашната вонредна седница на Советот пред хотелот Бристол