Статии од Нова ТВ


No Picture

Само во умот нa Канчевска СК 2014 чини 207 милиони Евра

ВО „ОТЧЕТОТ“ ЗА ПРОЕКТОТ СКОПЈЕ 2014 министерката за култура Елизабета Канчевска Милевска си избираше објекти по свој избор за да дојде до посакувана цифра од 207 милиони евра. Еве што испушти министерката


Најмалку 55 повредени во силна експлозија на гас во Прага

Најмалку 55 лица се повредени и 200 евакуирани при силна експлозија на гас што се случи утрово во центарот на Прага, а постои сомнеж и дека луѓе останале под рушевините, соопшти екипата за спасувањеПолитичките опоненти започнаа „војна“ на Фејсбук

На својот официјален Фејсбук профил Либерал-демократите од Велес објавија фотомонтажа насловена како „Масакр во Центар со моторни пили“ на која е „тагнат“ и градоначалникот на Центар, Андреј ЖерновскиАлбанскиот шеф на дипломатијата Алдо Бумчи во Скопје

Се очекува министрите Попоски и Бумчи да разменат мислења за билатералните односи и можностите за нивен натамошен развој, како и за заедничката соработка во контекст на ЕУ, НАТО и на регионален план


„Ал Џезира“ забранета во Ирак

Ирачките власти им ги одзедоа лиценците за работа на арапската медиумска мрежа Ал Џазира и уште девет сателитски телевизиски канали, со образложение дека промовираат верско насилство