Статии од Александра Денковска

Кои судии се кандидираа за функцијата претседател на Кривичниот суд

Судијката Весна Димишкова која на Специјалното јавно обвинителство им ја отвори вратата во Управата за безбедност и контраразузнавање и даде налог за претрес на станот…


ПОЦ: Да им помогнеме на бездомните кучиња да го преживеат Суперкупот

Јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар“ денеска ја поддржи иницијативата за привремено згрижување на бездомни кучиња, како на територија на општина Центар, така и во…


Сугарески: 20 милиони евра ќе треба да се дадат за Миладиновци-Штип

Неодговорното работење на претходната влада ќе ги чини граѓаните уште 20 милиони евра за изградба на автопатската делница Миладиновци-Шип, информираше денеска на прес-конференција министерот за…