Статии од Борјан Јовановски

Двајца нови лустрирани

Васил Тоциновски и Трајко Батанџиовски се новите соработници на тајните служби, според Комисијата за верификација на фактите.


Инаугурација на Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама положи заклетва за вториот мандат како шеф на државата на јавната церемонија пред Капитол Хил во Вашингтон.Редица инциденти во Косово

Непознати лица фрлиле молотови коктели врз зградата на општината во Косовска Митровица, при што е направена мала материјална штета на зградата на општината.


Никола Груевски, за хакерите…

На 18 јануари 2013 г., во текот на гостувањето во шоуто на Миленко Неделковски, на телевизијата Канал 5, Мирка Велиновска го прашува Премиерот, Никола Груевски, за хакерите и потоа, тој ѝ одговара.