Статии од Маја Јовановска

Тенк од СЈО за Мерцедесот на Груевски

Специјалното јавно обвинителство отвори истрага за набавката на службениот Мерцедес на екс премиерот Никола Груевски вреден 572.000 евра под кодно име „Тенк“. Осомничени за „злоупотреба…Вести во 1 минута на македонски јазик: Колку пари потрошија партиите?

Погледнете го последното издание за денес на Вестите на денот во 1 минута во продукција на НОВА. Колку пари потрошија партиите за време на изборите?…


ВМРО-ДПМНЕ потрошила 740.000, СДСМ 490.000 евра за медиумска кампања

Партиите за време на изборната кампања потрошиле 1,5 милион евра за рекламирање во телевизиите, радијата и весниците. Досега финансиски извештаи до Антикорупциската комисија поднеле 40…


Ѕинго доби тендер од 30 милиони евра од Министерството за земјоделство

Фирмата „Силекс неметали“ од Кратово го доби тендерот вреден 30.570.000 евра од Министерството за земјоделство за изградба на браната “Речани” на Оризарска река во кочанскиот…(ВИДЕО)Кумановскиот началник: Бандитите на Зврлевски сакаа да ме апсат

Тане Величковиќ Posted by Сашо Тодоровски on вторник, 13 декември 2016 По завршување на акцијата на Обвинителството за организиран криминал и корупција во домот на…