Статии од Маја Јовановска
Суспендирани полицајците кои дозволиле толпата да влезе во Собрание

Секторот за внатрешна контрола во МВР денеска суспендираше шестмина полицајци инволвирани во насилните протести во Собранието. Според информациите на НОВА, за петмина од нив е…


Смена во Секторот за внатрешна контрола на МВР, Станчевска се разболе

Помошник министерката за внатрешна контрола и професионални стандарди во МВР, Анета Станчевска, веднаш по насилните протести во Собрание заминала на боледување. На местото на Станчевска министерот…


Новинарите бараат Зврлевски да отвори истрага за работењето на МПМ

Новинарите во весниците „Утрински весник“, „Вест“ и „Теа модерна“ бараат јавниот обвинител, Марко Зврлевски, да отвори истрага за работењето на компанијата „Медиа принт Македонија“. Тие…

Кој му е шеф на Митко Чавков, министерот или лидерот на ВМРО-ДПМНЕ

#НикогашПовеќеВМРО pic.twitter.com/5LE3U42aRT — EmptyPersona (@darkhour_seeker) April 28, 2017 Министерот за внатрешни работи, Агим Нухиу, денеска обелодени дека директорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков,…