Статии од Нова ТВ

Тренерска смена: Пелегрино е нов менаџер на Саутемптон

Аргентинецот потпиша договор со „светците“ за наредните три години и на „Сент Мери“ доаѓа како наследник на Клод Пуел кој е принуден да бара нова средина иако го предводеше тимот до финале во Лига купот


Младинско ЕП во фудбал: Македонија ја елиминира Португалија

Во последниот настап во групата Б, „црвено-жолтите“ загубија од Португалија со 2:4 и со два пораза и реми го завршија настапот во Полска. Шпанија ја совлада Србија со 1:0 за потврда на првото место на табелатаРакомет: Против Германија, Црна Гора и Словенија на ЕП 2018

Натпреварите во групата Ц ќе се играат во Загреб, трите најдобропласирани репрезентации ќе продолжат во главната фаза во Вараждин заедно со најдобрите три тим од групата Д. Завршниот турнир ќе се одигра од 12 до 28 јануари во Хрватска


Вести на НОВА

Гледајте ги топ-настаните на денот на НОВА: ЕГИПЕТ, БАХРЕИН, ОБЕДИНЕТИТЕ АРАПСКИ ЕМИРАТИ И САУДИСКА АРАБИЈА БАРААТ ОД КАТАР ДА ЈА УКИНЕ АЛ ЏЕЗЕИРА НЕВЛАДИНИ НАЈАВУВААТ…Одбојкарска Лига Европа: Македонија на Фајналфор во Данска

„Црвено-црните“, пред малку во Тирана, ја поразија Шведска со максимални 3:0 (по сетови: 25:16, 25:22, 32:30) и уште во воведното коло на вториот турнир во групата А се потврдија како учесници на завршниот турнир во натпреварувањето