Статии од Биљана Секуловска

И покрај нерегуларностите на изборите, ова е победа за опозицијата

Лилјана Поповска, ДОМ и Џабир Дерала, ЦИВИЛ, дебатираат за сите нерегуларности на изборите, кои покрај се доведоа до скоро израмнет резултат на СДСМ со ВМРО-ДПМНЕ.
Бојан Јовановски: Општествено ангажиран во хуманитарни цели

Од шоумен се наосочува во друга област да помага на немоќните, обесправените сиромашните, зашто во таквиот ангажман е вистинската е моќ. Гостин во Студио на НОВА е Бојан Јовановски, познат како Боки 13, овојпат во сосема поинаво светло
Збогум, Никола Саркози?

Со победата на Републиканецот Франсоа Фијо, се црта мапата на идните претседателски избори во Франција. Но, најголемото изненадување сепак беше елиминацијата на поранешниот претседател Никола Саркози
ВИДЕО сторија: Што планира Трамп да стори во светот

Сите планови на идниот претседател на САД Доналд Трамп за надворешната политика: Дали ќе го смени ставот од кампањата се уште е рано да се направи проценка. НОВА ви ги презентира неговите ставови на изборите