Статии од Биљана Секуловска

Владиката Петар и владината политика за правата на жените

Лилјана Поповска и Ирена Цветковиќ: Про и контра владините ставови и кампања за жените – колку се блиски составовите на Владиката Петар? Дали официјално ќе се протестира за нив? Дебата на СекуловскаМилошоски на Твитер: За Македонија во јуни нема преговори

Актуелниот претседател на Комисијата за надворешна политика и поранешен шеф на дипломатијата Антонио Милошоски денеска на Твитер објави информација дека Македонија нема да добие преговори во јуни


СДСМ утре одлучува за прв човек на Анкетната комисија

СДСМ утре ќе разговара за предлог на претседавач со Анкетната комисија за црниот понеделник после што овој став ќе биде соопштен и на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, изјави за НОВА генералниот секретар на оваа партија, Андреј Петров