Статии од Соња Трајковска

Една минута вести: Две години од смртта на Тамара, нема одговорност

Две години од смртта на Тамара Димовска нема одговор на кривичните пријави од Хелсиншкиот комитет за одговорните злоупотреба на службена должност и несовесно работење во…


Една минута вести: Штрајк на редакциите на МПМ на 17 февруари

Редакциите на Утрински, Дневник и Вест ќе штрајкуваат на 17 февруари, потврдија денеска од Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници. Во соопштението се наведува…


Една минута вести: Реакции на изјавата на Рорабахер

Бугарија има принципиелна и конзистентна политика за европската и евроатлантската интеграција на сите држави од Западен Балкан, ја пренесува агенцијата БГНЕС изјавата од Министерството за…Една минута вести: ЕУ со нетрпение очекува формирање на нова влада

Европската Унија со нетрпение очекува формирање на нова влада во Македонија, а одлуката каква влада или коалиција ќе се формира е на политичките партии, изјави…


Една минута вести: ВМРО ДПМНЕ најави проблеми ако не биде во владата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на средбата со амбасадорката на ОБСЕ Нина Соумалаинен рекол дека секоја партија која носи одлука за формирање коалиција без партијата која добила најмногу гласови и поддршка од народот на изборите, треба да знае дека носи одлука да се соочи со проблеми во иднина