Статии од Соња Трајковска


Три нови истраги на СЈО: Груевски осомничен во „Траекторија“ и „Талир“

Меѓу останатите осомничени се генерални секретари на партијата во тој период, овластени потписници, како и директори на центарот за комуникации. СЈО денеска ќе побара замрзнување и на дел од имотот на партијата, меѓу кои и на зградата во која е штабот на ВМРО-ДПМНЕ
Една минута вечерни вести на македонски јазик

ВД претседателката на Кривичен поднесе оставка Судијката Татјана Михајлова, која ја извршуваше функцијата вршител на должност претседател на Основниот суд Скопје 1, денеска попладне поднела…


Една минута вести: Оставка на романскиот министер за правда

Романскиот министер за правда Флориан Јордаке денеска поднесе оставка поради спорната владина уредба за декриминализација која е повлечена по повеќедневните масовни протести и осудата од…