Арт & Живот

Модни додатоци за ниски температури

Модната недела во Њујорк, гоинава помина во знакот на снежната бура и ниските температури, но тоа не ги спречи посетителите на модните ревии да изгледаат шик и во овие екстремно зимски услови.


Научна фантастика или реалност?

Какви технолошки новини не очекуваат во наредните пет години? Многу работи кои денеска звучат научно фантастично за пет години ќе бидат дел од нашето секојдевие.
No Picture

Том и Џери денеска слават роденден

Неколку генерации деца пораснаа со еден од најдобрите, но и најпопуларните цртани филмови во светот. Се разбира, тоа се легендарните анимирани филмови на Вилијам Хана и Џозеф Барбера.


Театар на фудбалските терени

Денеска е недела, ден кога ќе се посветите на фудбалот. Пред да се препуштите на навивачките страсти, погледнете го видето за одблиску да видите колку многу глума има во оваа игра.


Цензура за преносот на доделувањето на Греми наградите

CBS од годинашните учесници на доделувањето на музичките награди Греми кој ќе се одржи утре, побара да водат сметка нивните задници, брадавици на дојките и гениталиите да бидат добро покриени


Чевлите на модната недела во Њујорк

Дали првиот ден на модната недела во Њујорк е и последниот за модерните чевли? Дали снегот што заврна вчера во Њујорк ќе ги премисли помодарките да носат чевли без чорапи и високи топуци?


Како изгледаат без шминка?

Анџелина, Џоли, Рене Зелвигер, Бијонсе или Камерон Дијаз, сите потврдени убавици на филмското платно, но како ли изгледаат без шминка?


За тајната врска на рапот и математиката!!

И најдосадните нешта понекогаш може да ве заинтересираат. Професор по матиематика во САД си најде начин како на своите ученици често здодевните математички операции да им ги направи интересни.