Една минута вести

Пладневни вести на НОВА во една минута

Груевски се појави во суд за насилствата во општина Центар, ДИК продолжува со разгледување на приговорите, запрена евакуацијата од Алепо. Пладневен пресек на вестите во една минута на НОВА


Вести во една минута на НОВА

ДИК и натаму заседава – oдбиени речиси сите приговори на Беса; лекарите бегаат од државата зашто им бараат партиски книшки; Алепо како Сребреница. Вести во една минута на НОВА.


Една минута вести: Одбиени приговорите на Беса, самит на ЕУ

ДИК ги одби приговорите поднесени од Беса, дополнителниот заменик министер за информатичко општество вели дека има притисоци врз вработени во државни фирми да одат на протести пред ДИК, Самит во ЕУ во Брисел. Ова, во една минута вести на НОВА, на макеоднски и на албански јазик
(ВИДЕО) Една минута вести на денот: Изборни резултати, Алепо, Меси

Што го одбележа денешниот ден. Гледајте во една минута вести на денот. Прес конференции на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за изборните резултати, битката за Алепо и…


ОБСЕ/ОДИХР, Бејли и Беса за изборите во една минута вести

ОБСЕ/ ОДИХР и Амбасадата на САД со оценка за изборите, претседателот на Беса Биљал Касами тврди дека постои несогласување меѓу реалните записи од терен и бројките во ДИКЕдна минута вести на НОВА на македонски и на албански јазик

ВМРО-ДПМНЕ VS СДСМ -16.240 гласа разлика, синоќа во Скопје славеа и членовите и симпатизерите и на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ, а лидерите и на двете партии прогласија победа, советот на Град Скопје денеска одржа комеморативна седница за пејачката и хуманитарка и советник во Град Скопје Есма Реџепова – Теодосиевска


Попладневни една минута вести на НОВА

Набљудувачите на Цивил регистрирале полнење на кутии на гласачкото место 2447 во Сарај , граѓаните од овие избори очекуваат промени, подобар живот, подобра иднина за Македонија. Вести во една минута на НОВА на македонски и на албански јазик.