Емисии

gutierez-vo-studio

Гутиерез: Судот не дозволи да имам средба со Зоран Божиновски

Генералниот секретар на Европската федерација на новинари, Рикардо Гутиерез, во интервју за НОВА говори за обидите на власта да ги замолчат новинарите преку затворски казни-…

Прочитај Повеќе

rada1

Шекеринска: Шарените треба да бидат на изборна листа

Радмила Шеќеринска, потпретседателка на СДСМ говори за причините зошто се согласиле за Пржинскиот договор 2, дали Груевски нема да биде лидер но и на изборна листа, дали и Заев ќе се повлече кога и Груевски