НОВА ДЕБАТА


Братислав Димитров: УЧК работи под инструкции на Америка

Гостин во осмото издание на Нова Дебата беше драмскиот писател Братислав Димитров, член на Граѓанското движење за одбрана на Македонија (ГДОМ). Тој во живо на НОВА одговараше на прашањата од корисниците на Твитер и на Фејсбук


Владимир Лазаревик: Помина времето кога сите му се плашеа на Мијалков

Гостин во „Нова дебата“ денеска беше членот на неформалната група „Амстердамска тројка“, Владимир Лазаревик. Тој имаше можност во живо на НОВА да одговара на прашањата на корисниците на социјалните мрежи Фејсбук и Твитер


Павле Трајанов: Нема меници има соодветни договори во коалицијата

Шестото издание на НОВА ДЕБАТА претседателот на ДС Павле Трајанов и коалиционен партнер на власта, одговараше на прашањата на корисниците на социјалните мрежи за мениците на пратениците, странските и домашни служби, актуелната политичка криза, лустрацијата и други актуелни теми


Жерновски: Сугерирам следниот референдум да биде за заштита на Водно

Градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски вечерва одговараше на вашите прашања во Нова Дебата поставувани преку Твитер и Фејсбук. Како што рече тој, верува дека референдумот за ГТЦ кој ќе го спроведе општина Центар, треба да биде поттик за на следен референдум се најде прашањето за зеленилото на Водно


Генерал Стојанче Ангелов:Ние ја деокупираме МРТ, работиме без насилство со љубов

Во вечерашното гостување на дебатата со социјалните мрежи која ја организира НОВА, Генералот Ангелов одговараше на вашите прашања на тема „Дали за да ја ослободат, граѓаните треба да ја окупираат МРТ?“(Видео) Никола Димитров: Не можам да молчам кога државата е на колена

Поранешниот преговарач за името Никола Димитров и член на неформалната група, која медиумите ја нарекоа Амстердамска тројка за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, вечерва беше гостин на НОВА во живо преку интернет и одговараше на прашањата од корисниците на Твитер и на ФејсбукНОВА Дебата со социјалните мрежи: Зоран Заев ВО ЖИВО

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев гостува во првото издание на НОВА дебата, во живо преку live stream на нашата веб страница. Ве очекуваме со ваши прашања и коментари, на Фејсбук или Твитер, со хаштаг ‪#‎НоваДебата‬