Студио

(ВИДЕО) Џафери очекува од претседателот Иванов да го додели мандатот

Интервју за НОВА од Брисел со новиот собраниски спикер Талат Џафери, по средбата со еврокомесарот Јоханес Хан

Прочитај Повеќе

Штрајк во МПМ: Менаџерскиот тим игнорантски кон вработените

Новинарите и синдикалци Љубиша Станковиќ и Владо Апостолов говорат за мотивите на штрајкот во издавачката куќа МПМ, како и комуникацијата со Јордан Камчев, Срѓан Керим и Јана Станисављева