Студио

No Picture

Дали Ахмети ќе коалицира со Заев и ќе му сврти грб на Груевски

За сите можни сценарија на коалицирање по изборниот процес и прегласувањето во Теарце во Студио на НОВА дебатираат Џевдет Хајредини и Алберт Муслиу, политички аналитичари


И покрај нерегуларностите на изборите, ова е победа за опозицијата

Лилјана Поповска, ДОМ и Џабир Дерала, ЦИВИЛ, дебатираат за сите нерегуларности на изборите, кои покрај се доведоа до скоро израмнет резултат на СДСМ со ВМРО-ДПМНЕ.


Касами: Техничка влада за нов мандат на СЈО и специјален суд

Биљал Касами, претседател на Беса во првото интервју по влезот на оваа партија во Собранието за НОВА зборува за тоа каква влада и е потребна на Македонија, за изборните резултати, федерализација и изборните нерегуларности


Бојан Јовановски: Општествено ангажиран во хуманитарни цели

Од шоумен се наосочува во друга област да помага на немоќните, обесправените сиромашните, зашто во таквиот ангажман е вистинската е моќ. Гостин во Студио на НОВА е Бојан Јовановски, познат како Боки 13, овојпат во сосема поинаво светло(ВИДЕО) Павле Богоевски одговараше на прашањата на Фејсбук и Твитер

Нова Дебата ВО ЖИВО со кандидатот за пратеник и активист за време на протестите на Шарената Револуција, Павле Богоевски. Тој одговара на Вашите прашања за инволвираноста…
(ВИДЕО)Мухиќ: Абортусот е убиство, но не треба да се забрани со закон

Во интервју за НОВА, Професорот и независен кандидат за пратеник од СДСМ и здружената опозиција Ферид Мухиќ, зборува за неговиот став кон абортусот, поддршката за…


Институциите и амбасадите ќе бидат информирани за изборните измами

Александар Кирацовски, дополнителен заменик министер за информатичко опшество и администрација говори за злоупотребите врз администрацијата од страна на ВМРО-ДПМНЕ, какви чекори презема, за изборните листи…