Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Новите истраги на СЈО се партиска нарачка

Денешното отворање на новите истраги се уште една партиска нарачка и продолжување на непрофесионалното, политичко постапување на СЈО, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на новите истраги на…

Прочитај Повеќе

ДУИ демантира принципиелна согласност со ВМРО ДПМНЕ: Ништо не е точно

– Ниту една неофицијална излезена информација која беше објавена во медумите не е точна. Нашиот лидер Али Ахмети изјави дека договорот ќе биде транспарентен и општеството ќе биде информирано за него, изјавија од ДУИ