Македонија

ВМРО – ДПМНЕ: СДСМ ја манипулира јавноста

СДСМ исто како и Андреј Жерновски во ист тон се обидуваат да ја префрлат одговорноста за сопствените лаги и манипулации, поврзани со проектот “Скопје 2014” на Jавното бвинителство, реагира ВМРО – ДПМНЕ

Пожар во Воена болница

Помал пожар попладнево ги зафати горните катови од Воената болница. Според првичните информации од МВР во пожарот нема повредени лица.


Давитковски: Се надевам на решение до петок

Претседателот во оставка на Комисијата за 24 декември Борче Давитковски кој учествува на средбата во Клубот на пратениците соопшти дека се договориле да продолжат со работа и утре, кога ќе се одржат одделни средби на Давитковски и странскиот експерт со СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ