Ново на НОВА 1

Каде лежат проблемите кои создадоа хаос во е-наплатата на ЈСП

Градот нема доволно пунктови за полнење на електронските картички со нови средства. Одговорни за поставување локации на кои граѓаните ќе може да купат или надополнат автобуски…

Прочитај Повеќе

СП во ракомет: Македонија против Норвешка во осминафинале

„Црвено-жолтите“ ремизираа со Исланд (27:27) и го освоија третото место во групата Б во Мец. Наредниот настап на мундијалот ќе го имаат во сабота од 16 часот во Албербил, градот домаќин на зимската Олимпијада во 1992 година