Ново на НОВА 1

Кошарка: Македонија зачекори кон квалификациите за СП 2019

Националниот тим го совлада Косово со 87:74 што значеше и потиснување на вечерашниот ривал на последното место на табелата, поради подобар меѓусебен скор, на натпревар до крајот во претквалификациската група Ц. Во среда (17,30 ч.) „црвено-жолтите“ ќе гостуваат во Естонија


Трамп со закани до С. Кореја, Јапонија распоредува антиракетни системи

Американскиот претседател Доналд Трамп му се закани на севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун дека ќе зажали ако ја нападне американската територија Гуам, јавуваат агенциите. „Ако…

Диме Спасов отворил Центар за слепи деца иако во Велес такви нема

Спасов отворил Центар за деца со оштетен вид од предучилишна возраст во Велес, а таму такви деца нема. Повеќето од центрите за деца со посебни потреби кои ги отворила преходната власт воопшто не функционираат и во нив нема вработени