Ново на НОВА 1


УЕФА спектакл во Скопје: Четврта Суперкуп титула за Реал Мадрид

„Кралскиот“ клуб подобар од Манчестер јунајтед на „Телеком арена“ со 2:1 за одбрана на тронтот што го запоседна лани по триумфот над Севилја во Трондхајм. Касемиро и Иско стрелци за тимот на Зинедин Зодан, Лукаку за „црвените ѓаволи“ кои остануваат на единствениот освоен пехар засега во 1991 година против белградска Црвена звезда. Иско прогласен за играч на натпреварот во Скопје


(ВИДЕО) Втор ден фудбалска треска во Скопје, Англичаните доминираат

камера: Трајче Антоновски Вториот ден фудбалска треска во Скопје само се засили со присутноста на фудбалските навивачи кои пристигнаа денес. Во центарот на главниот град…


НОВА открива: Случаите со хеморагична треска биле доцна пријавени

Наместо во рок од 24 часа, двата смртни случаи од гостиварско Симница, Клиниката за инфективни болести писмено ги пријавила дури на 28 ми јули иако таткото почина на 24  јули, а синот на 26 јулиДраган Миновски е нов директор на ЕЛЕМ

Професорот на Електротехничкиот факултет при универзитетот „Гоце Делчев“, Драган Миновски на предлог на Владата е новиот директор на АД ЕЛЕМ. Христијан Мицковски, досегашниот претседател на…