Ново на НОВА 1

Нема премиера на „Ослободување на Скопје“ во Милениум, паднал плафонот

Откажана е скопската премиера за вечерва на филмот „Ослободувањето на Скопје“ бидејќи поради попладневниот земјотрес се оштетил и паднал дел од плафонот во Киното Милениум


Малолетен велосипедист во животна опасност по судир со мотор на Водно

Шеснаесетгодишен велосипедист е во животна опасност откако вчера попладнето се судрил со мотоцикл „Јамаха“управувано од осумнаесетгодишник на локалниот пат кон Средно Водно



Македонски моќници и фирми од Прага ја градат зградата кај МНР

Ова е еден од ретките објекти во кругот на Скопје 2014 каде што инвеститор не е институција туку „приватњак“ кој добил атрактивна парцела среде Центар за да гради деловен објект





Гинекологија демантира дека близначињата починале од инфекција

ве информираме дека на земените микробиолошки брисеви НЕ Е ИЗОЛИРАН ИНФЕКТ!

Во земените микробиолошки брисеви не е изолирана инфекција кај близначињата, а причината за смртта на близначињата ќе се знае по обдукциониот наод, стои во демантот од Клиниката за гинекологија