Ново на НОВА 2Македонско здравство, какви луѓе те водат?

Надвор е неподносливо топло, а пцовисаниот добиток уште плива во поплавените подрачја. Заразата тропа на врата, а кожното одделение во„8 Септември“ е пред затварање. И да не е, нема капацитет за работаЈанкулоска и Мијалков пак имаат можност да добијат обезбедување од МВР

Според извори на НОВА од безбедносниот сектор, Уредбата се менува за да може министерот за внатрешни работи Митко Чавков, да има одврзани раце да додели обезбедување на екс функционери на кои им завршила оваа законска можност


(ВИДЕО) И министерката Канческа Милевска во СЈО

Според информaции на НОВА денеска на распит треба да се поjави и екс министерот за траспорт Миле Јанакиески, а утрово во Обвинителството беше и бинисменот близок до влaста Орце КамчевСудска истрага за одговорност по земјотресот во Италија

По силниот земјотрес во кој загинаа 291 луѓе, италијанските власти ќе истражуваат дали компаниите ги игнорирале анти-сеизмичките правила и стандарди, кога ги реставрирале јавните згради,…Ден на жалост: Италија се простува од загинатите во земјотресот

Италија се простува од загинатите во земјотресот со комеморација во катедралата во Асколи Пичено. Сите знамиња на јавните објекти се на половина копје, денеска е ден на жалост во земјата