Спорт

Куп на конфедерации: Елиминација на Русија, нов рекорд на Роналдо

Мексико ја совлада „зборнаја“ со 2:1 во директниот дуел за второто место во групата А, Португалија, пак, убедлива против Нов Зеланд со 4:0. Меѓу стрелците и Роналдо кој погоди по 60 пат во меѓународна средба од натпреварувачки карактер во репрезентативниот дрес

Прочитај Повеќе

Од Рим во градот на Битлси: Мохамед Салах потпиша за Ливерпул

Египетскиот репрезентативец ја напушти Рома, ги мина лекарските прегледи и потпиша петгодишен договор со тимот од „Енфилд роуд“ за сума од 45 милиони евра, колку што добиja римјаните како отштета, кои го прават најскапо засилување на „црвените“