Спорт

Фудбал: Италија без пораз дома во квалификации за СП цели 83 години

На Сицилија, вечерва против Албанија, го одиграа 51 меч во историјата и притоа ја забележаа 44 победа со вкупна гол разлика од 131 постигнат гол и само 24 примени. Буфон запиша 1.000 настап во клупската и репрезентативна кариера

Прочитај Повеќе

Тенис, Мајами: Лучиќ Барони доби загубен меч

Хрватската тениска ветеранка славеше против Катарина Биндаренко со 6:2, 2:6, 7:6, и покрај водството на Украинката со 1:5 во третиот сет, и во наредното коло ќе игра со Агнешка Радванска од Полска