Спорт

Роберто ди Матео доби отказ од Астон Вила

Италијанскиот стручњак Роберто ди Матео доби отказ во Астон Вила по само 124 дена на менаџерската функција, пренесува БиБиСи. Како кандидат за нов менаџер фигурираат…