Спорт


УЕФА ја казни Шкендија:15.000 евра за лошо менаџирање на мечот со Гент

Влегување на навивачи непосредно по завршување на средбата, фрлање на тврди предмет на терен, националистички и дискримиинаторски скандирања, блокада на скалилата на „Филип Втори“ се…
Роберто ди Матео доби отказ од Астон Вила

Италијанскиот стручњак Роберто ди Матео доби отказ во Астон Вила по само 124 дена на менаџерската функција, пренесува БиБиСи. Како кандидат за нов менаџер фигурираат…