Спорт


Пеле избркан од репрезентацијата на Италија за натпреварот во Скопје

Според информациите кои доаѓаат од кампот на репрезентацијата на Италија, Македонија има причина да се радува, бидејќи истакнатиот напаѓач Грациано Пеле е избркан од репрезентацијата…


(ВИДЕО) Квалификации СП 2018: Нова „нула“ на Македонија против Израел

Израелците вечерва триумфираа на „Филип Втори“ со 2:1, Јаховиќ промаши пенал за реми во судиското продолжение на средбата Македонија го забележа вториот пораз во квалификациите…