Свет

Напредок во мировните преговори за Сирија: Договорена првата точка

Русија, Турција и Иран денеска во Астана постигнаа спогодба за троен механизам за следење и јакнење на примирјето во Сирија

Прочитај Повеќе

Првата одлука на Трамп-повлекување од Транспацифичкиот договор

Информацијата дека ова ќе биде прва извршна одлука на Трамп за Си Ен Ен ја потврди и висок претставник на Белата куќа, и се смета за прв голем потег на администрацијата во однос на надворешната политика