Uncategorised

Грција покрена обвинение против „Актор“за перење пари во Македонија

Грчкото обвинителство покренало обвинение против грчката компанија Актор која во Македонија го гради автопатот Демикр Капија – Смоквица за проневера на 50 милиони евра, објави 24 телевизија.Советници си даваат оставки по одлуката на Трамп за Парискиот договор

Сопственикот на „Тесла“, милијардерот Илон Маск и директорот на „Волт Дизни“ Роберт Игер соопштиле дека ќе го напуштат советодавното тело на Белата куќа после одлуката на претседателот на САД Доналд Трамп да се повлече од Парискиот договорНаградата „Прозарт“ оди кај Миљенко Јерговиќ

Во галеријата Даут-пашин амам вечер ќе му биде врачена наградата „Прозарт“ на хрватскиот писател Миљенко Јерговиќ, која Интернационалниот литературен фестивал „Про-за Балкан“ ја доделува петта…БЕСА: Ќе бидеме опозиција, но и конструктивен политички фактор

Движењето БЕСА ја информира јавноста дека таа нема да биде дел од идната влада, бидејќи мандатарот за формирање влада не беше подготвен за ги прифати принципите на заедничкото владеење со Движењето БЕСА и околу истите да потпише заеднички договор


Криза во Белата куќа

Истрагата на ФБИ за руските врски на Трамп е сега во рацете на Роберт Мулер, обвинител познат како независен и човек кој не подлегнува на притисоци.