Uncategorised

Стопирани се трансплантациите на бубрег

Што се крие зад застојот на трансплантациите кој трае веќе втор месец. Дали причината е во отварањето на нов Центар за трансплантација во градската боница „8 Септември“, на местото на кардиохирургијата на „Филип Втори“, или е проблемот во лошата организираност и зголемниот број на смртни случаи на Клиниката за урологија
Груевски исвиркан во Кичево!

“Цел центар е блокиран, има обезбедување, полиција, а пред штабот има куп народ кој скандира Кичево е македонски град”, вели жителка на Кичево за Нова.


Избран е новиот Папа

Белиот чад од Сикстинската капела му објави на светот дека кардиналите избраа нов папа на Католичката црква


ОБСЕ: Насилните протести влијаат лошо на изборите

Протестите на младите влијаат негативно на изборната атмосфера, а партиите наместо за локани, зборуваат само за национални прашњата, се вели во привремениот извештај за изборите на ОБСЕ кој тукушто се објави