Анализа

Две години од Диво Насеље: Се уште е тајна кој ја жртвуваше полицијата

Денеска се навршуваат две години од настаните во кумановската населба Диво насеље, кога во акција против вооружена група загинаа осуммина припадници на безбедносните сили, а…


(ВИДЕО)Кој е сценаристот кој го запали фитилот и се крие зад „народот“

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на прес-конференцијата што ја одржа во четвроткот понасилството и нередите во Собранието рече дека некој намерно направил…
(ВИДЕО) Лицата со посебни потреби не се граѓани од втор ред

Со години лутаат од институција во институција и наидуваат на затворени врати или празни ветувања. Се надеваат дека конечно политичарите ќе дознаат колку се и какви се нивните проблеми