АнализаКолку имот пријавиле лидерите на парламентарните партии

Според најновите податоци кои ги обработила Антикорупциската комисија од имотните листови на новите пратеници, најимотен од лидерите е лидерот на СДСМ, Зоран Заев, иако речиси целиот негов пријавен имот е на име на родителите. Најмалку пријавен имот има лидерот на Демократската интеграција на Албанците, Али Ахмети.Ако Иванов втор пат му даде мандат на ВМРО-ДПМНЕ ќе го прекрши Уставот

Ако Иванов го даде мандатот на друг член на ВМРО-ДПМНЕ, тоа ќе биде второ кршење на Уставот. Првото било кога претседателот мандатот му го дал на Груевски кој немал мнозинство во Собранието.Животот на бездомник: Сите наши приказни на почетокот беа среќни

Мојата приказна е како и секои други приказни кои завршруваат тажно, а на почетокот биле среќни“, вели Ванчо, којшто порано бил претприемач и имал своја фирма, а денеска е на улица


ВИДЕО: Наместо државата, граѓаните „за“ сиромашните

НОВА ја објави сторијата за сиромашното семејство Трајковски од скопски Петровец, а граѓаните масовно се организираа и донираа се што им е потребно. Во нивниот дом светна и струјата. Но, институциите и овојпат потфрлија


(ВИДЕО) Светот го вртат парите, а тие се во рацете на 8 моќници

Последниот извештај на „Оксфам“, покажа дека најбогатите осум лица на светот имаат пари колку половина од светското население. Милијардерите поседуваат 426 милијарди долари. Од друга страна,…