Анализа


Општините не го исчистија снегот,граѓаните за скршеници можат да тужат

Снегот и замрзнатите улици ги наполнија болниците. Иако општините потрошиле илјадници евра за набавка на опрема и сол, очигледно заборавиле и дека треба да ги употребат….


(ВИДЕО) Македонија по петти пат на мундијалската сцена

  Македонија утре попладне (17.45 ч.) го почнува петтото учество на Светските првенства во ракомет во машка конкуренција. Прв ривал на „црвено-жолтите“ во Мец, Франција,…Бадникова ноќ на ножевите во Синдикатот: кој го штити Живко Митревски

Со тупаници ги извади синдикалците на улица, а приватно обезбедување му ја чува фотељата. В.д лидерот го испрати во болница, а институциите молчат и го штитат Живко Митревски
ВМРО-ДПМНЕ потрошила 740.000, СДСМ 490.000 евра за медиумска кампања

Партиите за време на изборната кампања потрошиле 1,5 милион евра за рекламирање во телевизиите, радијата и весниците. Досега финансиски извештаи до Антикорупциската комисија поднеле 40…