Една минута вести


Една минута вести: Трамп се пресметува со судиите преку Твитер

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер објави дека дал инструкции на Министерството за внатрешна безбедност да ги проверува луѓето кои влегуваат во САД „многу внимателно“,…Една минута вести: Вулгарниот и дрзок речник на Груевски

Универзитетски професори, аналитичари, поранешни високи владини функционери и дипломати од Македонија со писмо, преку вассе обратија до членовите на Конгресот на САД и на Европската…Една минута вести: ВМРО-ДПМНЕ: Решение на кризата се нови избори

ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот дека одржувањето на нови избори е најдоброто решение во насока на надминување на кризата и враќање на реформските приоритети во прв…


Една минута вести: Руско МНР: Западот сака да расчисти со Груевски

Руското Министерство за надворешни работи денеска преку соопштение порача дека политичката криза во Македонија се влошува, и дека земјата е под надворешно влијание. Погледнете го…(Една минута вести) Гарет: Партиите работат на составување влада

Британскиот амбасадор во Македонија Чарлс Гарет коментирајќи ги политичките случувања во земјава денеска изјави дека многу од работите зависат од тековните состаноци и разговори. Ситуацијата…