Една минута вести

(ВИДЕО) Една минута вести на денот: Изборни резултати, Алепо, Меси

Што го одбележа денешниот ден. Гледајте во една минута вести на денот. Прес конференции на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за изборните резултати, битката за Алепо и…


ОБСЕ/ОДИХР, Бејли и Беса за изборите во една минута вести

ОБСЕ/ ОДИХР и Амбасадата на САД со оценка за изборите, претседателот на Беса Биљал Касами тврди дека постои несогласување меѓу реалните записи од терен и бројките во ДИКЕдна минута вести на НОВА на македонски и на албански јазик

ВМРО-ДПМНЕ VS СДСМ -16.240 гласа разлика, синоќа во Скопје славеа и членовите и симпатизерите и на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ, а лидерите и на двете партии прогласија победа, советот на Град Скопје денеска одржа комеморативна седница за пејачката и хуманитарка и советник во Град Скопје Есма Реџепова – Теодосиевска


Попладневни една минута вести на НОВА

Набљудувачите на Цивил регистрирале полнење на кутии на гласачкото место 2447 во Сарај , граѓаните од овие избори очекуваат промени, подобар живот, подобра иднина за Македонија. Вести во една минута на НОВА на македонски и на албански јазик.


Пладневен пресек во една минута вести

ДИК соопшти дека излезноста на предвремените парламентарни избори до 10 часот е 9,49 отсто, МВР, МОСТ и ДИК регистрираа повеќе нерегуларности, во Струмица фатена копија од Избирачкиот список, почина кралицата на ромската музика Есма Реџепова. Пладневен пресек во една минута вести на НОВА на макеоднки и на албански јазик


Вести во една минута: Ден пред изборниот молк, што очекуваат гласачите

Денеска е последен ден од кампањата и последна шанса за партиите да им се обратат на гласачите и да ги убедат да гласаат за нивната платформа. НОВА ги праша гласачите што очекуваат? Граѓани испраќаат барања во СЈО за тоа дали нивните броеви се прислушувани. Јужнокорејската претседателка Парк Геун хје денеска и официјално претстана да ја извршува функцијата, а за вршител на должноста е назначен премиерот Хуанг Кјо ан. Преглед на денот во една минута вести на НОВА на македонски и на албански јазик.


Пладневен пресек во една минута вести на НОВА

Последен ден од кампањата, НОВАТВ и СКУП ги истражуваа имотните листови на ВМРО ДПМНЕ, отповикана јужнокорејската претседателка. Ова се пладневите вести во минута на НОВА на македонски и на албански јазикЕдна минута вести: Предизборни вработувања, пропагандата во „молкот“

Антикорупциска отвори постапки за предизборни вработувања, партиската пропаганда за молкот се сели на социјалните мрежи и порталте, магазинот Тајм го прогласи Трамп за „Човек на годината“ во традиционалниот избор. Пладневни вести во една минута на НОВА, на македонски и на албански јазик