Видео

Вести во една минута: Патиштата на исток затворени

Дарко Димовски нападнат во зградата на ССМ, патиштата кон Источна Македонија затворени за сообраќај, руските сајбер напади- опасност за САД. Вести на македонски и на албански јазик.1 минута вести на македонски и на албански јазик

Забрана за движење на тешки товарни возила; МПЦ: не палете огнови; Беса: Апсењето на Харадинај е дипломатски скандал; Иваниќ: Односите меѓу БиХ, Србија и Хрватска не биле полоши.1 минута вести на македонски јазик

Забрана за движење на тешки товарни возила поради снегот; МПЦ апелира да не се палат бадникови огнови; Вучиќ бара екстрадиција на Харадинај; за директорот на ЦИА Русија ги поткопува демократските принципи.(Видео) Една минута вести на македонски и албански јазик

Погледнете го прегледот на дневните настани во Една минута вести на македонски и албански јазик. ДКСК ги одби како неосновани приговорите на СДСМ Ердоган: Нападот…


(Видео) Една минута вести: Не очекуваат поларни температури

Од утре поларни температури; Земјотрес од 7.2 степени по Рихтер го стресе Фиџи; Формирана новата влада на Романија. Погледнете го прегледот на вестите на денот…(Видео) Една минута вести на македонски и албански јазик

Граѓаните преку петиција бараат чист воздух; Градот подготвен за првиот снег; Во Турција ќе се продолжи вонредната состојба; Гледајте го дневниот преглед на вестите на…