Здравје

Топло, но променливо и дождливо време и неделава

И во вторник ќе се задржи стабилно и топло време. Во среда попладне повторно ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи

Прочитај Повеќе

Како да се справите со стрес и да го спречите синдромот на прегорувањe

Претприемачката Викторија Волфорд го надмина синдромот на пост-трауматско нарушување и сега им помага на други професионалци да го избегнат синдромот на прегорување. Своите совети за…