Од:

Една минута вести: Македонија на светското ракометно првенство

Експретседателката и кандидат за претседател на Врховниот суд, Лидија Неделкова побара јавност на денешната седница во Судскиот Совет, претседателот не дозволи; Македонија утре попладне го почнува петтото учество на Светските првенства во ракомет во машка конкуренција, што започнува денеска; Москва го уценувала Трамп со секс скандали – Базфид објави извештај на британски разузнавач. Вести во една минута на НОВА, на македонски и на албански јазик.