Од:

Емисија ЈАВНО: СЈО трагало по имот на Талевски во Хрватска

Истрагата за случајот „Транспортер“ во кој првоосомничен е градоначалникот на Битола, Владимир Талески стигна и до Хрватска. Специјалното обвинителство добило сознанија дека Талески поседува куќа на море, по што оваа институција испратила барање до хрватските институции да проверат дали на име на Талески постои имот во оваа земја, велат извори од СЈО за НОВА.

Според изворите, хрватските власти одговориле дека на име на Талески нема имот во Хрватска, но не е исклучена можноста да постои имот на друго име, блиско до градоначалникот.

НОВА го бараше Талески за коментар дали тој поседува имот во оваа земја, но тој не одговараше на нашите повици.

Повеќе за евентуалното замрзнување на имотот на осомничените во „Транспортер“ како и за состојбите со конфискацијата на имот во Македонија, погледнете во последната емисија на „Јавно“ на НОВА.

Претходна емисија: Контролна соба12 Trackbacks & Pingbacks

 1. НОВА: СЈО му откри куќа на море на Талески во Хрватска - Reporter.mk
 2. СЈО ВО ПОТРАГА: Дали градоначалникот Талевски има имот во Хрватска? | Faktor.mk
 3. ОПАААА, ПОЧНА ПРОЦЕСОТ НА КОНФИСКАЦИЈА ЗА ИМОТОТ НА ДВОЈЧЕ! СЈО трагало по имот на Талевски во Хрватска – Двојче крие куќа на Јадранот!? |
 4. Доказ.Мк ДВОЈЧЕ КРИЕ КУЌА НА ЈАДРАНОТ!?
 5. СЈО ВО ПОТРАГА: Дали градоначалникот Талевски има имот во Хрватска? (Видео) | MKDNews.com
 6. НОВА: СЈО му откри куќа на море на Талески во Хрватска? - Reporter.mk
 7. Нова ТВ | Талески денеска на распит во СЈОНова ТВ
 8. Нова ТВ | Талески денеска на распит пред судНова ТВ
 9. Нова ТВ | (Видео) Талески дојде во СЈОНова ТВ
 10. Нова ТВ | Талески за Транспортер: Ќе докажеме дека постапката е транспарентнаНова ТВ
 11. Нова ТВ | СЈО бара продолжување на мерката куќен притвор за ТалескиНова ТВ
 12. Нова ТВ | Продолжен притворот на Талески за 30 денаНова ТВ

Comments are closed.