Од:

Федерер, Хас и Димитров во бендот „Еднорачни бекхенд бојси“ (Видео)

Можеби нема човек кој не слушнал за „Бекстрит Бојс“, музички бенд што беше хит меѓу тинејџерите пред 20-тина години. Но, дали сте слушнале за „Еднорачни бекхенд бојси“? – Еве ви прилика да ги запознаете. Тоа е името на групата што заеднички ја формираа Швајцарецот Роџер Федерер, Германецот Томи Хас и Бугаринот Григор Димитров.

Роџер Федерер ја најави за време на настапите во Индијан Велс и веднаш потоа објави видео запис на Твитер во кој тројцата ја пејат „Hard to say I’m sorry“ од „Чикаго“ во придружба на продуцентот Давид Фостер на пијано.

Во еден момент во видео се појавува и Новак Ѓоковиќ. И српскиот тенисер тој покажа завидни гласовни способности.