Од:

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Како се славеше победата на Ципрас во Грција

Идниот премиер на Грција, Алексис Ципрас им порача на Грците дека победата на неговата партија значи и крај на понижувањата на земјата и финансиската криза.

– Денеска грчкиот народ пишува историја. Надежта ја донесе и таа историја, порача во победоносниот говор, најмладиот Премиер на Грција во последните 150 години.

извор: Хафингтон Пост